Role ředitele v systému poradenských služeb ve škole - 8 hodin

Číslo akreditace: MSMT-14522/2018-2-464 

Forma vzdělávacího programu: prezenční, interaktivní seminář

Hodinová dotace:  8 hodin

Cílová skupina: Seminář je určen především pro vedoucí pracovníky základních a středních škol – ředitele, případně jejich zástupce. Dále je určen pro vedoucí školních poradenských pracovišť a poradenské pracovníky pověřené koordinací poradenských služeb ve školách, kterými mohou být výchovní poradci, školní psychologové, školní speciální pedagogové nebo školní metodici prevence. Vhodná je účast minitýmů z jednotlivých škol, a to nejlépe ve složení jeden vedoucí pracovník a jeden poradenský pracovník.

 

Lektoři: RNDr. Petr Lukáš, Mgr. Lenka Ondráčková

Přehled témat výuky:

  • Poradenské služby v podmínkách společného vzdělávání, jejich legislativní zakotvení 
  • Zajištění finančních zdrojů pro efektivní fungování poradenských služeb ve škole
  • Funkční model poradenských služeb ve škole – školní poradenské pracoviště (struktura, personální zajištění, náplně práce, spolupráce poradenských pracovníků, hlavní aktivity) – příklad dobré praxe
  • Řízení školního poradenského pracoviště a jeho spolupráce s vedením školy
  • Role školního poradenského pracoviště v procesu rozvoje školy a zkvalitňování výchovně vzdělávacího procesu (podpora inkluzívního vzdělávání, zajištění péče o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, metodická podpora učitelů)
  • Podmínky pro efektivní fungování školního poradenského pracoviště ve škole
  • Osvědčené aktivity školního poradenského pracoviště - příklady dobré praxe
  • Reflexe realizace společného vzdělávání ve školách - financování a realizace podpůrných opatření, připravované legislativní změny v oblasti společného vzdělávání


POZOR - podle novely vyhlášky 72/2005 (vyhláška 197/2016) platné od 1. 9. 2016 mají všechny školy poskytovat poradenské služby prostřednictvím školních poradenských pracovišť

Cena:  1190,- Kč (cena platí pro 1. účastníka ze školy, cena pro dalšího účastníka z jedné školy je 890,- Kč)

 

Termín konání: pátek 20. 9. 2019 (8.30 - 15.30)

Místo konání: Brno

  • seminář se uskuteční v Brně-Žabovřeskách v učebně společnosti EVERESTA na ulici Stránského 28 - ve 2. patře budovy TECHMAŠEXPORT přímo u zastávky tramvaje č. 1, vedle obchodního centra BILLA; místo je dobře dostupné MHD (tramvaj číslo 1 - zastávka Stránského, tramvaj číslo 3 a 11 - zastávka Rosického náměstí, autobus č. 44 a 84 - zastávka Rosického náměstí); příjezd automobilem z ulice Horova, možnost parkování přímo před budovou nebo v přilehlých ulicích 

Uzavírka přihlášek: středa 18. 9. 2019

 

Na seminář se můžete přihlásit jedním z následujících dvou způsobů:

1. Vyplňte a odešlete následující přihlašovací formulář, potvrzení o úspěšném odeslání přihlášky dostanete na email označený červenou hvězdičkou. Pokud Vám potvrzení o odeslání přihlášky na email nepřijde, odešlete přihlášku prosím ještě jednou. V případě, že se na seminář hlásí více účastníků z jedné školy, může přihlašovací formulář vyplnit buď každý sám, nebo stačí jméno, příjmení, titul a datum narození dalších účastníků z jedné školy napsat do poznámky:

Jméno, příjmení, titul: Email:* Poznámka: Název školy: Přihlášení na seminář Bezpečnostní kód:* Prosím, opište bezpečnostní kód. captcha code reload Ulice, číslo: Město, PSČ: Datum narození: Aprobace: IČ: Číslo účtu: Způsob platby: Informace o účastníkovi semináře: Informace o škole: Zvolte místo a termín konání semináře : Email: Telefon:
 

2. Stáhněte si níže přiloženou přihlášku na seminář ve formátu Word a vyplněnou ji odešlete jako přílohu emailu na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo poštou na adresu EDUPRAXE, s.r.o., Říčanská 27, 641 00  Brno.

 

Po obdržení vaší přihlášky Vám potvrdíme zařazení mezi účastníky semináře a zašleme Vám pozvánku s podrobnými informacemi o semináři a zálohovou fakturu.

 

Tento seminář je v naší nabídce od roku 2013, od ledna 2016 jsme jeho obsah aktualizovali o problematiku společného vzdělávání. S vyhodnocením zpětné vazby z realizovaných seminářů se můžete seznámit zde:  

 

 

 

Pokud Vás seminář zaujal a konkrétní termín ještě nebyl vypsán nebo vám daný termín nevyhovuje, pošlete nám předběžnou přihlášku a my vás oslovíme, jakmile bude stanoven další termín pro konání semináře.

 

Přehled vzdělávacích kurzů