ICT tipy pro snazší přípravu a realizaci výuky - webinář - NOVINKA - 8 hodin

Tento webinář je od školního roku 2023/24 novinkou v naší nabídce. Jeho přípravou jsme reagovali na poptávku ze škol a ze zpětných vazeb z jiných realizovaných seminářů. Vzdělávací program je určený všem učitelům, kteří chtějí více zapojit ICT do svého vzdělávání, zejména v oblasti přírodních věd a nové informatiky. Seminář zahrnuje i náměty na využití umělé inteligence v práci učitele. Účastníci se seznámí s využitím ICT k podpoře zájmu žáka o enviromentální témata. 

WEBINÁŘ JE VHODNÝ PRO NOVÉ ŠABLONY Z OPERAČNÍHO PROGRAMU JAN ÁMOS KOMENSKÝ - ŠABLONA OSOBNOSTNĚ SOCIÁLNÍ A PROFESNÍ ROZVOJ PRACOVNÍKŮ VE VZDĚLÁVÁNÍ V ZŠ - VZDĚLÁVÁNÍ PRACOVNÍKŮ VE VZDĚLÁVÁNÍ ZŠ.

Číslo akreditace: vzhledem k tomu, že systém akreditací MŠMT byl s platností od 1. 9. 2023 zrušen, nemá webinář akreditaci MŠMT

Forma vzdělávacího programu: interaktivní webinář vedený v prostředí Microsoft Teams

Časová dotace: 8 hodin 

Cílová skupina: Seminář je určený učitelům 1. a 2. stupně základních škol a víceletých gymnázií, zejména učitelům přírodních věd a nové informatiky. Seminář je vhodný pro účastníky z různých škol i pro školní sborovny.

Lektor: Ing. Tomáš Driml - více informací o lektorovi a jeho aktivitách najdete zde

Program semináře:

 • Předpoklady správného a zdravého zapojení ICT do vzdělávání: správné držení těla, ochrana očí, výhody zapojení ICT pro studenty.
 • Desktopové nástroje pro přípravu a realizaci vzdělávání včetně propojení s mobilními zařízeními. Aplikace pro vymezení času a skupin, audiovizuální editory, rýsovací a programovací aplikace, QR kódy; učební, testové a testově-učební aplikace. 
 • Mobilní aplikace vhodné k objevování krajiny a určování druhů.
 • Náměty na využití umělé inteligence v práci učitele 
 • Ukázka metodické řady s využitím nejoblíbenějších ICT nástrojů.  
 • Reflexe, zhodnocení praktických činností a zamyšlení nad způsobem, jak lze získané znalosti začlenit nejen do svého environmentálního vzdělávání. 

Nabídka pro školní sborovny:  webinář bude možné realizovat pro školní sborovny od ledna 2024 - v případě zájmu nám prosím pošlete poptávku - více zde 

Cena webináře pro jednoho účastníka:  1000,- Kč 

 • seminář bude realizovaný ve dvou dnech rozdělený na 2 části po 4 vyučovacích hodinách, po domluvě může být realizovaný i celý v jeden den ve čtyřech blocích po 2 vyučovacích hodinách s přestávkami
 • základní cena webináře je 1000,- Kč za jednoho účastníka a platí pro prvních 15 účastníků webináře, cena pro šestnáctého a dalšího účastníka webináře je poloviční - 500,- Kč
 • minimální počet účastníků semináře pro školní sborovnu je 15 - seminář můžeme realizovat v pro menší skupinu, cena semináře je pak bez ohledu na počet účastniků 15.000,- Kč 
 • při realizaci webináře pošleme osvědčení o absolvování do školy po webináři poštou 

Seminář proběhne online v prostředí Microsoft Teams, pro účast na semináři není nutné mít tento program instalovaný v počítači. V případě zájmu nás prosím kontaktujte nejlépe elektronicky na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , případně na telefonu +420777048177.

 

Nabídka pro zájemce z různých škol:

Cena: 1.190,- Kč 

Termín konání: přijímáme předběžné přihlášky pro nový školní rok

 • webinář proběhne celý v jeden den ve čtyřech blocích po dvou vyučovacích hodinách s přestávkami 30 minut
 • účastníkům zašleme elektronicky podepsané osvědčení, které vystavíme dle údajů zaslaných v přihlášce, věnujte tedy prosím pozornost jejímu správnému vyplnění
 • účastníci obdrží metodické materiály k tématu v elektronické podobě 

Uzavírka přihlášek je 24 hodin (poslední pracovní den) před zahájením semináře nebo po naplnění jeho kapacity.

 

Přihlášení na webinář:

 • Vyplňte a odešlete následující přihlašovací formulář. Automatické potvrzení o úspěšném odeslání přihlášky dostanete na email označený ve formuláři červenou hvězdičkou. 
 • Hlásí-li se více účastníků z jedné školy, vyplňte prosím přihlašovací formulář pro každého účastníka zvlášť. 
 • Po obdržení přihlášky vám potvrdíme zařazení mezi účastníky semináře
 • 24 hodin před zahájením semináře vám zašleme podrobné organizační pokyny, fakturu a odkaz pro připojení. Seminář bude veden v prostřední Microsoft Teams – tento program není třeba mít instalovaný v počítači, budete jej spouštět přímo z webového prohlížeče. 

Jméno, příjmení, titul: Email účastníka:* Poznámka: Název školy: Přihlášení na seminář Bezpečnostní kód:* Prosím, opište bezpečnostní kód. captcha code reload Ulice, číslo: Město, PSČ: Datum narození: Aprobace: IČ: Číslo účtu: Způsob platby: Informace o účastníkovi semináře: Informace o škole: Zvolte místo a termín konání semináře : Email: Telefon:
 

S postřehy a připomínkami účastníků již realizovaných setkání se můžete seznámit zde: