Prevence a řešení školní neúspěšnosti - 8 hodin

TENTO SEMINÁŘ NABÍZÍME JAK V PREZENČNÍ PODOBĚ, TAK V PODOBĚ ONLINE, JAKO WEBINÁŘ. MÁTE-LI ZÁJEM O WEBINÁŘ, NAJDETE VÍCE INFORMACÍ zde.

SEMINÁŘ JE VHODNÝ PRO NOVÉ ŠABLONY Z OPERAČNÍHO PROGRAMU JAN ÁMOS KOMENSKÝ – ŠABLONA OSOBNOSTNĚ SOCIÁLNÍ A PROFESNÍ ROZVOJ PRACOVNÍKŮ VE VZDĚLÁVÁNÍ – VZDĚLÁVÁNÍ PRACOVNÍKŮ VE VZDĚLÁVÁNÍ ZŠ.

Číslo akreditace: MSMT- 1104/2023-4-38 

Forma vzdělávacího programu: prezenční interaktivní seminář

Časová dotace: 8 hodin

Cílová skupina: Seminář je určený pro učitele 1. a 2. stupně základních škol, učitele střeních škol, pro poradenské a vedoucí pracovníky ve školách. Seminář může být realizovaný jak pro učitele z různých škol, tak ro školní sborovnu.   

 Lektor: Mgr. Lenka Ondráčková

Přehled témat výuky:

 • Prevence ve škole – osvědčené aktivity v oblasti prevence školní neúspěšnosti a prevence rizikového chování
 • Prevence školní neúspěšnosti jako jedna z oblastí poskytování poradenských služeb ve škole
 • Neúspěšný žák ve škole – identifikace oblastí, ve kterých jsou žáci neúspěšní (neprospěch, závadové chování, postavení v třídním kolektivu, apod.)
 • Příčiny školní neúspěšnosti a jejich diagnostika – spolupráce učitelů s poradenskými pracovníky ve škole, spolupráce školy a školských poradenských zařízení, spolupráce s rodiči neúspěšných žáků 
 • Jak předcházet školní neúspěšnosti u žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, při přestupu na jinou školu nebo jiný stupeň školy, u žáků s neomluvenou nebo vysokou omluvenou absencí, u žáků sociálně znevýhodněných
 • Řešení školní neúspěšnosti podle oblastí identifikovaných v 1. části semináře – role třídního učitele, spolupráce v rámci školy, spolupráce rodiny a školy, individuální podpora pro neúspěšné žáky
 • Prevence školní neúspěšnosti – vyhledávání potenciálně neúspěšných dětí a práce s nimi, preventivní práce s třídními kolektivy, apod.
 • Prevence a řešení školní neúspěšnosti ve školních dokumentech, systematická opatření v rámci školy

 

Nabídka pro školní sborovny:

Cena semináře pro 1 účastníka: 1200,- Kč 

 

 • seminář může být realizovaný buď celý v jeden den, nebo ve dvou dnech rozdělený na 2 části po 4 vyučovacích hodinách
 • minimální počet účastníků semináře pro školní sborovnu je 12
 • při počtu účastníků větším než 15 sleva 50 % pro šestnáctého a dalšího účastníka
 • všichni účastníci semináře získají metodické materiály k tématu v tištěné i elektronické podobě a osvědčení

Seminář realizujeme přímo ve škole, která si ho objedná. V případě zájmu prosím vyplňte předběžnou přihlášku a kontaktujte nás nejlépe elektronicky na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , případně na telefonu +420777048177.

 

 

Nabídka pro zájemce z různých škol:

Cena semináře: 1590,- Kč

Místo konání: Brno, Kounicova 39

Termín konání: přijímáme předběžné přihlášky (zájemce po vypsání nového termínu oslovíme s aktuální nabídkou)

Účastníci obdrží metodické materiály k tématu v tištěné i elektronické podobě a osvědčení o absolvování semináře (bude vystaveno dle údajů z přihlášky, věnujte prosím pozornost jejich správnému vyplnění).

Uzavírka přihlášek: -

 

 Přihlášení na seminář:

·        Vyplňte a odešlete následující přihlašovací formulář, automatické potvrzení o úspěšném odeslání přihlášky dostanete na email označený ve formuláři červenou hvězdičkou.

·        Hlásí-li se na seminář více účastníků z jedné školy, může přihlašovací formulář vyplnit buď každý zvlášť, nebo napište jméno, příjmení, titul a datum narození dalších účastníků z jedné školy do poznámky.

·        Po obdržení přihlášky vám potvrdíme zařazení mezi účastníky semináře a zašleme vám pozvánku s podrobnými informacemi o organizaci a fakturu.

 

Jméno, příjmení, titul: Email účastníka:* Poznámka: Název školy: Přihlášení na seminář Bezpečnostní kód:* Prosím, opište bezpečnostní kód. captcha code reload Ulice, číslo: Město, PSČ: Datum narození: Aprobace: IČ: Číslo účtu: Způsob platby: Informace o účastníkovi semináře: Informace o škole: Zvolte místo a termín konání semináře : Email: Telefon:

 

S postřehy kolegů, kteří seminář již absolvovali, se můžete seznámit ve zpětných vazbách: